פרויקט לימוד משותף של בתי ספר יסודיים מהוד השרון וטייבה


השבוע אירחו תלמידות ותלמידי שכבה ה' בבית הספר הדמוקרטי את חבריהם מבית הספר אל-שאפעי מטייבה.

ביום שלישי 7.2.23 התקיים בבית ספר הדמוקרטי מפגש בין תלמידות ותלמידי שכבה ה' בבית הספר הדמוקרטי ובבית הספר אל-שאפעי מטייבה.
המפגש נערך במסגרת תוכנית הלימוד המשותף של בתי הספר היסודיים בהוד השרון וטייבה, פרויקט פורץ דרך וייחודי שהחל השנה ביוזמת ענת הדר מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיר, של מקביליה בטייבה, בשיתוף מפקחת משרד החינוך קאמי כהן. 

מוקדם יותר השבוע התקיים בבית הספר ממלכתי א' מפגש של צוותי חינוך משלושה בתי ספר מטייבה ומהוד השרון - אלחכמה, רבין וממלכתי א'. המפגשים נערכו במסגרת תוכנית לימוד משותף של 11 בתי ספר יסודיים בהוד השרון עם 11 בתי ספר יסודיים מטייבה - תוכנית ראשונה מסוגה של לימוד משותף של כל מערכת החינוך היסודית. 

במסגרת התוכנית נערכו השתלמויות מנהלים וצוותי חינוך, במקביל למפגשים שותפים של התלמידות והתלמידים, משכבות ה', ו' מ-22 בתי הספר. המפגשים נערכים 6 פעמים בשנה לסירוגין בהוד השרון ובטייבה.
 
במסגרת המפגשים מתקיימים שיעורים משותפים בשורה של מקצועות, כמו גם שיחות להעמקת תחושת האחדות והשותפות, של התלמידות והתלמידים צוותי החינוך הערבים והיהודים. 

בסיום שנת הלימודים יצאו המנהלות והמנהלים להשתלמות משותפת בבלפסט שבצפון אירלנד, בכדי ללמוד על התהליכים שם, שהביאו לשותפות בין מגזרים יריבים ולתפקיד שמילאה מערכת החינוך. 

 אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון: "אזור השרון והמשולש הוא מרחב יהודי ערבי משותף, והתוכנית החשובה הזו מקדמת את המובן מאליו - היכרות בין שכנים, באמצעות שיתוף הפעולה בין מערכות החינוך העירוניות. ככל שנכיר יותר, נפחד פחות מהשונות ונתקרב יותר וככל שההיכרות הזו תתחיל בגילאים מוקדמים יותר, כך היא תהיה שלמה וטבעית יותר. החיים שלנו קשורים אלה באלה, והחברה הישראלית מורכבת ממגזרים שונים - אתגר הגיוון החברתי, ההכרה ביתרונותיו וחיזוק החברה הישראלית באמצעותו, הוא האתגר אשר עומד לפתחנו כחברה ואני גאה שמערכת החינוך שלנו מובילה גם בתחום הזה".

קבוצה.JPG