תהנדס את העתיד: מירב שניר נבחרה כמהנדסת העיר הוד השרון


אדריכלית מירב שניר, שנבחרה על ידי ועדה למינוי בכירים ומינויה אושר פה אחד במועצת העיר, צפויה להחליף את סרג'יו וולינסקי, מהנדס העיר בשבע וחצי השנים האחרונות.
שניר היא בוגרת הטכניון, בעלת תואר ראשון באדריכלות, תואר שני מחקרי בעיצוב עירוני ותואר שני נוסף בהנדסה עירונית. 
ניסיונה המקצועי של שניר כולל מגוון תפקידים שמילאה במגזר הפרטי והציבורי, במשרדי תכנון מובילים וכן בעיריית נתניה ובמינהל התכנון. היא עסקה במהלך השנים בתפקידיה השונים בפרויקטים ציבוריים ופרטיים בקני מידה שונים, החל ממבני ציבור ומגורים ועד לתכנון עירוני, הכנת מסמכי מדיניות ותכניות בניין עיר.תפקידה האחרון של שניר ממנו היא מגיעה להוד השרון הוא אדריכלית העיר אשקלון ומנהלת אגף תכנון.

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי: "האתגר הכי גדול העומד בפנינו כמשרתי ונבחרי ציבור הוא לדמיין את עיר העתיד, לעתים הרבה אחרי שלא נהיה כאן, ולדאוג שהתכנון שאנחנו עושים היום, יאפשר את התנאים להמשך ביסוסה של הוד השרון כעיר מבוקשת וטובה לתושבותיה ותושביה. בארבע השנים האחרונות פעלנו בהנהלת העירייה ובמנהל הנדסה בהובלתו של סרג׳יו וולינסקי להפוך את המשוואה העירונית הישנה שקידמה בעיקר דיור לא מגוון, והוספנו תכנון של עירוניות חדשה ומשתפת, הגדלת שטחי מסחר ותעסוקה המאפשרים צמצום יוממות, ותכנון התחדשות עירונית מתחמית שישפר משמעותית את המרקם והמרחב הציבורי. זאת הזדמנות להגיד שוב תודה רבה ובהצלחה לסרג'יו בהמשך דרכו ולאחל כמובן הצלחה רבה למהנדסת העיר הנכנסת אדריכלית מירב שניר שנכנסת לתפקיד משמעותי עם הניסיון והרקורד המקצועי שאמורים לקחת אותנו לשלב של תכנון עירוני מיטבי ופורץ דרך, זאת לצד ייעול השירות במנהל הנדסה והתאמתו לצרכים ולאתגרים של השנים הקרובות".

מהנדסת העיר החדשה, אדריכלית מירב שניר: "אני מודה להנהלת העיר על הבעת האמון בבחירתי לתפקיד מהנדסת העיר, ועל ההזדמנות להוביל את מערך ההנדסה העירונית של הוד השרון. אני מחויבת למקצועיות, שקיפות ושיתוף פעולה עם כלל הגורמים השותפים לעשייה העירונית".

 

 

                                                                                            צילום: ערן לם