אורנה גוטמן
מנהלת הספרייה העירונית
השחר 14 הוד השרון
09-8894681
09-8894922

לכניסה לאתר הספרייה

הספריה העירונית בהוד השרון מהווה מרכז תרבותי מודרני של ידע על צורותיו המגוונות והיא נחשבת לאחת מהספריות הציבוריות המובילות בארץ, בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות העומדות לרשות הקהל. 
קטלוג הספריה עלה לאחרונה לאינטרנט והוא עומד לרשות הקהל ל"דפדוף" מהבית. הקטלוג הוא "חלוץ" בקרב הספריות הציבוריות בכך שמאפשר קריאת תקצירי הספרים שנקלטו בספריה בשלוש השנים האחרונות ובתוכניות לעתיד, יכלול הקטלוג את כל הספרים הקיימים.

השימוש בקטלוג מהבית מאפשר לערוך חיפוש ולדעת האם ספר מסוים נמצא בספריה, כמה עותקים יש בספריה וכמה מהם, מושאלים. כל מנוי בספריה יכול לקבלו קוד גישה לכרטיס שלו, כך שביכולתו לבדוק בכל רגע נתון, אלו ספרים נמצאים אצלו, ומתי עליו להחזירם. הקטלוג, מתריע בפני המנויים על איחור בהחזרת ספרים ע"י משלוח תזכורת מהספריה, מאפשר לשלוח הודעות לקהל בדוא"ל ועוד... 
הספריה כוללת מאגר גדול ומפותח של ספרי עיון במקצועות הידע השונים, ספרות יפה בעברית ואנגלית המתעדכנת מידי חודש בחודשו, כתבי עת בכל נושאי הידע המדעיים והפופולריים, מאגרי מידע חינוכיים ומקצועיים, מולטימדיה לילדים הצעירים ולבני הנוער קלטות שמע, קלטות "מספרים סיפורים" ועוד. 
בספריה יש פינה לטף הכוללת ספרים לפעוטות ולגיל הרך ומשחקים. כמו כן, הספריה מפעילה באופן קבוע "שעת ספור" לקבוצות הגיל השונות על ידי מספרים מקצועייים.

במסגרת אירועי מבוגרים, מתקיימים בספריה ערבי "קברט ספרותי", בהם מוזמנים סופרים ומשוררים למפגש ישיר עם קהל הקוראים. 
בספריה מתקיימות תערוכות מתחלפות, בנושאים אקטואליים. בספריה עמדות אינטרנט מהיר לרשות הקהל המאפשרים נוסף לגלישה רגילה, חיפוש מידע במאגרים כמו "תקדין", הארץ" ו"מפתח חיפה" ללא תשלום.

 

שעות הפתיחה:

יום א`:07:30-19:00
יום ב`:08:30-15:00
יום ג`:14:00-19:00
יום ד`:08:00-19:00
יום ה`:08:00-19:00
יום ו`:08:00-12:00
הכניסה לספרייה תתאפשר עד רבע שעה לפני הסגירה!
בערבי חג הספרייה סגורה.