פסטיבל אנימציה בבית הספר רעות הוד השרון

ביום חמישי ה30.01 השתתפו כ- 250 מתושבי הוד השרון, תלמידי בית הספר "רעות" ובני משפחותיהם בפסטיבל האנימציה שהתקיים בבית הספר.


הפסטיבל הוא פרי שיתוף פעולה עם פסטיבל האנימציה הבינלאומי בשטוטגרט שבגרמניה, עם חברת ,Animatorium עיריית הוד השרון, תיכון מוסינזון הוד השרון וסטודיו לציור ופיסול "המקום".

הלן בוצ`ומנסקי מהנהגת ההורים מתארת איך התחיל שיתוף הפעולה: "המטרה שלנו הייתה לממש את חזון בית הספר ״ברעות יוצאים מהקופסא״ ולחשוף את הילדים וההורים לעולם העשיר והמופלא של אנימציה. יצרנו שיתוף פעולה עם ההפקה הבינלאומית של פסטיבל שטוטגרט וקיבלנו את הזכויות להקרין אצלנו את סרטי האנימציה לילדים מהפסטיבל. מרגש היה לחוות את שיתופי הפעולה שנרקמו סביב סדנאות שהעבירו הורים, הצטרפות תלמידי סטודיו ״המקום״, תלמידי מוסינזון שהעבירו סדנאות והחליטו לעשות סרט על האירוע ותזמורת בית הספר שהופיעה עם קטעים ייחודיים".

בסיום ההקרנות, בחרו המשתתפים את הסרט "קפיצת בטן" מדרום אפריקה, כסרט הטוב ביותר שהוצג בפסטיבל.

במקביל להקרנת הסרטים התקיימו סדנאות במגוון נושאים: סדנת יוצרים גיבורים ודמויות ע"י הפיכת רעיון למציאות באמצעות נייר ופלסטלינה. סדנת הכנת סרטונים באמצעות שימוש באפליקציה ייעודית והנפשת צעצועים. סדנת יצירת אנימציה מאיורים וצבע. וסדנת ממלכה לכל דמות ע"י הכנת תמונת רקע לכל גיבור שבחרו.

להנאת המשתתפים הוקם בית קפה יצירתי שהופעל ע"י הנהגת ההורים ותלמידי בית הספר. שולחנות בית הקפה כוסו במפות נייר שגם עליהן ניתן היה לצייר ולהנות.
אחד משיתופי הפעולה שהיו, היה עם הסטודיו לציור ופיסול "המקום". תלמידי בית ספר "המקום" ישבו אל מול קני ציור ואיירו פורטרטים של כל מי שרצה. לרגע מסדרונות "רעות" הפכו לשדרת ציירים באווירה אירופאית, ולילדים ולהורים נשארה מזכרת נפלאה.

בנוסף לכל אלו תלמידי כיתות ב` יצרו תערוכת ציורי אקורדיון, בהשראת האומן יעקוב אגם. תערוכה המשלבת בין ט"ו בשבט הקרב לבין סוג של משחק בו יש לגלות את הציורים בתוך האקורדיון. ילדי שכבת ד` הכינו סיפורים קצרים מצוירים בתוך ספרונים.

בין שתי הקרנות הסרטים התרכזו המשתתפים במרכז בית הספר, לצפות במופע המרכזי של תזמורת בית הספר בניצוחה של שירה סברוב. התזמורת ניגנה מגוון שירים מתוך סרטים ידועים.
לאירוע הגיעו ראש העירייה, אמיר כוכבי, שגם ברך את התלמידים וההורים על היוזמה הקהילתית שלהם. סגן ראש העירייה מאיר חלוואני ותושבות ותושבים רבים שנהנו
לצפות באופן חוויתי ומהנה מעולם האנימציה והסרטים ומתחושת קהילתיות מרגשת.
צילום: יואב ניסבאום