הוד השרון תציין את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים שיחול ב-25/11 בשורה של פעילויות, הרצאות, קמפיין ציבורי ופעילות במערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

הרצאות
ההרצאות יעברו בזום

  • לקבלת קישור לזום יש להרשם להרצאה המבוקשת

יום ה' 26.11 בשעה 19:30
הרצאה של השחקנית דניאל גל לנוער וצעירים (לגילאי 16 ומעלה) על סיפורה האישי "מטראומה לגאולה - על טראומה גאולה והקשר של שתיהן ליצירה".

להרשמה

יום ה' 26.11 בשעה 20:30

הרצאה להורים של יואב סלע, מנהל מח' החינוך של מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית – השרון "בין מיניות בריאה לפגיעה מינית בקרב בנות ובני נוער. ידע וכלים להיות שם עבורן.ם". להרשמה

יום א' 29.11 בשעה 19:30

הרצאתן של בטי מרטין-קורן, מנכ"לית מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית-השרון ומיקה נטוביץ מנצור, תושבת העיר ומנהלת מערך סיוע אונליין של מרכזי הסיוע , "איך להפסיק להיבהל ולהתחיל להקשיב. כלים ראשוניים לסיוע ולהקשבה לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית". להרשמה

תרומה למעון לנשים מוכות

18-20.11 בין השעות 09:00-18:00, שישי 08:00-14:00 - אירוע איסוף בגדים למען המאבק באלימות נגד נשים, ביגודית, רחוב הבנים. בשיתוף ויצ"ו ותנועות הנוער

23-24.11  בין השעות 09:00-18:00 מכירת בגדים יד שנייה בשיתוף ויצ"ו, ביגודית, רחוב הבנים. ההכנסות יועברו כתרומה למעון לנשים מוכות.

מסתכלים לנרצחות בעיניים 

יום המאבק למניעת אלימות נגד נשים יצויין בהוד השרון גם בקמפיין שילוט על לוחות המודעות העירוניים.
מטרת השילוט היא לתת במה לנושא כאוב שיש לטפל בו מהיסוד. לפיכך, בחרנו להציג את פניהן של נשים שנרצחו, רק בשל היותן נשים.
לגרום לכולנו להסתכל להן בעיניים ולהבטיח שנעשה כל שניתן כדי להיאבק באלימות כלפי נשים. 

 

פעילויות הסברה במסגרת מערכת החינוך, הפורמלית והבלתי פורמלית.
תנועות הנוער תערכנה כאמור מעגלי שיח בנושא האלימות ובני הנוער ישתלבו גם בחלוקת מסכות וסטיקרים במטרה להעלות את המודעות לנושא.
בתי הספר יעבירו גם הם מערכי שיעור בנושא וצוותי ההוראה יעברו הדרכות מקצועיות לזיהוי מקרים של אלימות פיזית ומינית ולטיפול נכון בהן. 

תמונה