פארק הוד השרון - טבע בלב העיר 

אגם אקולוגי הגדול במדינה, שבילי אופנים, טיילת מרהיבה ומגוון מרחבים לנופש ופנאי כל אלו ועוד מוקמים בימים אלו בפארק הוד השרון החדש. 
עבודות הקמת פארק הוד השרון החדש, המשתרע על שטח של כ- 1,400 דונמים נמשכות במרץ וזאת כחלק מפרויקט עירוני רחב היקף להחייאת נחלי העיר, במרכז הפארק- האגם האקולוגי הגדול במדינה בשטח של 27 דונמים. 
המים המושבים שיוזרמו בנחל ויגיעו לאגם, מטופלים בשני האגנים הירוקים של העיר, המהווים את שלב א` של הפרויקט וכבר כיום פועלים כמוקד טיהור מים ולמידה סביבתית. האגנים הירוקים אשר הוקמו לפני כשנה משתרעים על שטח של 40 דונמים ומים ממכון הטיהור עוברים בהם הליכי שדרוג ביולוגיים ע"י צמחים ייחודים. עם השלמת הפרויקט, המים המטוהרים, יוזרמו בצינורות תת קרקעיים אל מעלה הנחל המשוקם ומשם יזרמו על פני הקרקע לאורך תוואי הנחל באורך של כ-1,500 מטרים. מדובר בתוואי נחל טבעי ומתפתל, שיכלול מעל 30 מפלונים קטנים וצמחיית נחלים, לאורכו.

ראה מידע נוסף..


פארק יד לבנים 

נמצא ברחוב השחר

 

 פארק בית הנערה (גבעת הוד)

נמצא ברחוב הבנים

 

 פארק ארבע העונות

נמצא ברחוב ז`בוטינסקי

 

 גן האם

 

"גן האם" - על שום מה?

שלט אבן קטן ומתבלה בפתחו של גן ציבורי יפה ואף הומה ברוב שעות היום ברחוב בן גוריון, נותן רק את קצהו של סיפור. וזה לשונו של השלט: "מועצה המקומית הוד השרון גן האם לזכר לאה ליכטנטל ז"ל, השטח תרומת המשפחה". מי זו לאה ליכטנטל? מי תרם 6 דונם אדמה במרכז רמתיים לרווחת הציבור, בעוד היום, ואתמול, ולפני זמן רב, לא שמענו שנתרמה אדמה לצרכי ציבור. היום מפקיעים ולא שואלים.

ראה מידע נוסף..


 גן האחים

גן האחים נקרא על שם האחים משה ועמי יולוביץ שם מופיע הגלעד לזכרם.
משה ועמי נולדו לברטה וגצל בישראל. משה נולד בי` בטבת תרצ"א, 30 בדצמבר 1930 בירושלים. בילדותו עברו הוריו לרמתיים. המשפחה גרה אצל משפחת גולדברג ליד בית הספר כפר מל"ל. בשנת 1935 עברו לשכונת הפועלים א`.

ראה מידע נוסף..