בת מאיר ואנה
נולדה בי"ד באלול תרפ"א 17/9/1921
התגוררה בהוד השרון
נהרגה בפעולת איבה
בי"ג באדר תשנ"ו 4/3/1996
מקום אירוע: תל אביב - דיזנגוף סנטר
הובאה למנוחת עולמים בהרצליה - ישן
גוש: ו, חלקה: ב, שורה: 17
הותירה: שלושה ילדים, שמונה נכדים ונין

סילביה מונצחת באנדרטה בהר הרצל בלוח מס` 54

 


קורות חיים
סילביה, בת אנה ומאיר שר, נולדה בי"ד באלול תרפ"א (17.09.1921) בשוול, ליטא.

אחיה היו שמואל שר, פנחס שר, הרולד שר והלל שר, אחיותיה אנה שטרוק (לבית שר) ורחל פישר (לבית שר)

בילדותה, היגרה עם הוריה וששת אחיה ואחיותיה לבולאוויו, שבדרום רודזיה, אפריקה, שם למדה בבתי ספר והצטרפה לתנועת "הבונים".

ברודזיה סילביה נישאה לסיריל ברנשטיין, ונולדו ילדיה: דאריל, פול, גייל ומרלין.

לאחר שהתאלמנה היא היגרה שוב, והפעם לעיר יוהנסבורג בדרום אפריקה, שם עבדה כמזכירה בסוכנות היהודית. בעקבות שלושה מילדיה שעלו לארץ, סילביה שוכנעה לעזוב את יוהנסבורג ולהגר בפעם השלישית בחייה, לישראל. היא עלתה לארץ באפריל 1994 והתגוררה בהוד השרון, על יד ילדיה ונכדיה.

כבר בחו"ל הקדישה סילביה כל רגע פנוי להתנדבות פעילה בקהילה בתחומים שונים, כמו ייעוץ לזוגות או פרוייקט "ארוחה על גלגלים", ובארץ המשיכה בכך, בהתנדבות לאירגון "עזרה". היא עזרה בבית חולים והדריכה תלמידים מבית הספר "הדרים" לבחינות הבגרות בעל-פה באנגלית. כחודש לפני מותה, סילביה זכתה באות הוקרה על פעילותה הקהילתית מארגון הגג של ישראלים דוברי אנגלית.

תחביביה של סילביה היו תיאטרון, בלט וקריאה, וכן הייתה שחקנית ברידג` נלהבת.

ביום שני, ערב פורים י"ג באדר תשנ"ו (04.03.1996), סילביה, בתה גייל ונכדתה לורין, הבת הבכורה של גייל, נסעו לתל אביב לקנות שמלת כלה לחתונתה של הנכדה, שהייתה אמורה להתקיים כעבור שבועיים. לאחר שהמשימה בוצעה בהצלחה בדיזנגוף סנטר הנכדה נפרדה מהשתיים והלכה לדרכה, ואילו סיליביה ובתה יצאו מהקניון וחצו את הכביש. באותו רגע, בשעה 15:56 נשמע פיצוץ אדיר. מחבל-מתאבד פוצץ מטען שנשא בתיק יד בעת שעבר במעבר החצייה ברחוב דיזנגוף פינת רחוב המלך ג`ורג` בתל אביב, בכניסה לדיזנגוף סנטר. בפיגוע נרצחו 13 אנשים ונפצעו יותר ממאה. סילביה ובתה גייל בלקין היו בין ההרוגים.

סילביה הייתה בת 74 במותה. היא הותירה אחריה בת אחת, שני בנים, שמונה נכדים ונין. הובאה למנוחות לצד בתה בבית העלמין בהרצליה.

הקהילה היהודית במנצ`סטר, אנגליה, הקימה לזכרה של סילביה קרן, שתעניק אות הוקרה שנתי לתלמידים מבית ספר "הדרים" שהתנדבו לשירות הקהילה.