תושבים יקרים,

עיריית הוד השרון עושה מאמצים נרחבים כדי לצמצם את מפגעי היתושים בעיר . 
אגף ש.פ.ע, מחלקת תברואה וחזות העיר מבצעת הדברות וניטורים למיגור תופעת היתושים המתפתחים במים עומדים. במסגרת הטיפול מתבצעת הדברה במאגרי מים ומדי יום מתקיימת הדברה במקומות בהם קיים ריכוז יתושים. 
כידוע, הוד השרון גובלת בערים שכנות, במגזר חקלאי ומוקפת בערוצי נחל פתוחים ולכן הטיפול ביתושים הוא טיפול משולב של הרשויות השכנות, רשות נחל ירקון, איגוד ערים שרון לתברואה והיחידה האזורית לאיכות הסביבה. המנטר של איגוד ערים לתברואה החל לערוך ניטור והדברה בנחלים אשר מסביב לעיר. כמו כן, היחידה האזורית לאיכות הסביבה מפעילה מנטר אשר בודק את כל מרחב השרון כולל העיר הוד השרון.

הטיפול מחייב את התגייסותכם ועזרתכם, התושבים, בבדיקת חצרות הבתים, ייבוש מקורות מים עומדים ועודפי השקיה. יתוש הנמר האסייתי נמצא בערים רבות במדינה ובשרון, היתוש מאופיין בפעילות בשעות היום בניגוד ליתוש הנפוץ בארץ הפעיל רק בלילה. בית הגידול המועדף על יתושים בכלל ועל הנמר האסייתי בפרט, הינו תחתיות עציצים ומגשי אדניות, ועל כן הוא נפוץ בעיקר בחצרות הבתים ולא בתעלות ובמערכות הניקוז העירוניים.

המשרד להגנת הסביבה, אינו ממליץ על הדברה אשר אינה אפקטיבית במקרה של היתוש האסייתי
להלן הנחיות לטיפול המומלץ למיגור: ערכו אחת לשבוע בדיקה יסודית בכל החצר ופעלו לייבוש כל מקור מים, רוקנו תחתיות עציצים, דליים, חביות, אגרטלים, בצעו אטימה מוחלטת של מערכות הביוב ומיכלי מים בחצרות ועל גגות הבתים, נקזו מים עומדים ממרזבים סתומים, כסו ואטמו היטב כל שלולית או מקור מים עומדים בחצרכם, הימנעו מהשקיית יתר בגינות, החליפו פחי\מיכלי אשפה ביתיים שבורים\סדוקים, אשר מהווים מקור ליתושים וזבובים והתרבותם.

היתושים

בשנים האחרונות, יתוש הנמר האסייתי נמצא בערים רבות במדינה.
לרוב ניתן למצוא אותו בחצרות בתים, תחתיות עציצים ומגשי אדניות בשל היותם מאגרי מים עומדים.
המשרד להגנת הסביבה אינו ממליץ על הדברה אשר אינה אפקטיבית במקרה של יתוש הנמר האסיאתי,
אלא על בדיקה יסודית בחצרות הבתים וייבוש כל מקור מים עומדים.

תושבים יקרים,
הצלחת הפעילות מחייבת את שיתוף הפעולה ועזרתכם
 

  •  בבדיקת חצרות הבתים
  •  ייבוש מקורות מים עומדים ועודפי השקיה.

הוד השרון גובלת בשטחים חקלאיים ומוקפת בערוצי נחל פתוחים ולכן הטיפול ביתושים הוא טיפול משולב של הרשויות השכנות, רשות נחל הירקון,
איגוד ערים שרון לתברואה והיחידה האזורית לאיכות הסביבה. מחלקת איכות הסביבה בעיריית הוד השרון מנהלת קשר רציף עם היחידה האזורית לאיכות הסביבה ובנוסף מבצעת הדברות וניטורים במקומות בהם ישנו ריכוז זחלי יתושים.

פרטים ניתן לקבל:
באתר המשרד להגנת הסביבה 
במוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות ביממה

אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה ומאחלים לכולנו קיץ שקט טנעים.

זכרו - מים עומדים משמשים בית גידול ליתושים.

כולנו לוקחים אחריות מייבשים את היתושים