תושבים יקרים,
חודש אפריל מביא עימו את בשורת האביב, הפריחה והצמיחה, אווירה חגיגית מאפיינת את תקופה זו בעירנו ובהזדמנות זו ברצוני לאחל לכל אחת ואחד מכם חג אביב שמח בחיק המשפחה והיקרים לכם.

קו 249 הוד השרון- תל אביב מרחיב פעילותו

ראש העיר חי אדיב, בעקבות ביקוש גובר לקו ובהמשך למגוון הפעולות שבוצעו לשיפור מערך התחבורה הציבורית בעיר פנה למשרד התחבורה וחברת מטרופולין ובימים אלו מרחיב הקו הישיר בין הוד השרון לתל אביב את פעילותו.


     חזרה ל->

כשמונה חודשים בלבד חלפו מאז השיקה עיריית הוד השרון יחד עם חברת מטרופולין ומשרד התחבורה את הקו הישיר בין העיר לתל אביב. קו האוטובוס הישיר שמספרו 249 מהווה קו ראשון מסוגו בעיר, המחבר באופן ישיר בין הוד השרון לתל אביב. הקו מופעל על ידי חברת מטרופולין. בשלב הראשון הופעל הקו למעלה מ- 25 פעמים מידי יום תוך שהוא מספק לתושבי העיר הוד השרון חיבור מהיר, קבוע וזמין לתל- אביב ובכך חוסך את הצורך בשימוש בכל רכב ובצריכת דלק.
האוטובוסים בקו החדש נחשבים למפוארים במיוחד וכוללים חיבור אלחוטי לאינטרנט ולמערכת שמע אישית. ראש העיר, חי אדיב פנה למשרד התחבורה וחברת מטרופולין בהמשך לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית בבקשה כי שעות פעילותו יורחבו וכך גם ימי הפעילות. בהמשך לפנית ראש העיר ביצעו משרד התחבורה ומטרופולין סקר עדכני לבחינת השימוש בקו והצורך בהרחבתו. הסקר העלה כי בקרב תושבי העיר ישנו שימוש נרחב בקו, רבים בחרו לאמצו כאמצעי תחבורה חלופי תוך שהם מוותרים על הנסיעה היומית למקום עבודתם באמצעות רכב פרטי ונהנים מקיצור משך הנסיעה ומחיסכון בעלויות הדלק. בהתאם לבקשת ראש העיר ולסקר הביקוש הוחלט לאחרונה על הרחבתו של הקו. מעתה יפעל הקו מידי יום עד השעה 21:00, בשעות הבוקר נוספו ארבע נסיעות חדשות (7:30,8:30,9:30,10:30) ובימי שישי יופעל הקו עד השעה 16:00.
 
הרחבתו של הקו הישיר מצטרפת למגוון הפעולות בהן נקטה עיריית הוד השרון על מנת לעודד שימוש בתחבורה ציבורית: הוקמה תחנת אוטובוס המזינה קווי שירות במערב ומזרח העיר לתחנות הרכבת, הועמק הכביש בגשר נורדאו למעבר אוטובוסים לתחנת הרכבת, הוקמו תחנות אוטובוס חדשות, נוספו קווי שירות חדשים: לצומת רעננה, לתחנת רכבת סגולה, לקניון שרונים, קווי ים לבני נוער בקיץ וקווי לילה בחודשי הקיץ. עודכנו תדירות ומסלולי קו התחבורה הציבורית 11.
 
במקביל, בחודש האחרון התקיימה פגישה עם משרד התחבורה ומטרופולין בכדי להכניס קווי שירות לשכונת שרת ולמתחמים החדשים ברחוב ההכשרות, נשלח מכתב לשר התחבורה על מנת ליצור קו לחיילים מצומת רעננה לבאר שבע, נוספו על ידי אגד שעות לחיילים לתל השומר וכמו כן הגישה העירייה בקשה לקו שירות חדש שיחבר את העיר לרמת החיל "מרכז תעסוקה עתידים" ולבית החולים אסותא. לדברי מנהלת מחלקת התחבורה בעיריית הוד השרון, גלית הוד: "שורת הפעולות בהן נקטנו לשדרוג מערך התחבורה הציבורית לתושבי הוד השרון מבטיחות כבר בטווח המיידי הקלה לתושבי העיר.
 
קו האוטובוס הישיר בין הוד השרון לתל אביב, מצטרף לשורת הפעולות לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית בהתאם למדיניות העירייה ולתוכנית האב העירונית לתחבורה המגדירה כמטרה את הגברת השימוש בתחבורה ציבורית בעיר על ידי הפיכתה למערכת אמינה, יעילה וידידותית למשתמש. מטרתנו היא לשפר את הנגישות לכל חלקי העיר ולמערך התחבורה הציבורית המטרופוליני עבור כל תושבי העיר, לצמצם את זמני הנסיעה וההמתנה, לצמצם את הגודש בדרכים ולהגדיל את השוויוניות. כל אלו תוך צמצום הצורך בשימוש ברכבים פרטיים, חיסכון בדלק והקלה על תושבי העיר בדרכם לעבודה ובשובם בסופו של כל יום הביתה.
 
הביקוש הרב לקו הישיר בין תל אביב להוד השרון בקרב תושבי העיר הוא ההוכחה הטובה ביותר להצלחת פעולות אלו. אני מברכת את תושבי העיר אשר אמצו את הקו כאמצעי תחבורה חלופי לעבודה וקוראת לתושבי העיר להצטרף וליהנות מהשירות".

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
הוד השרון-עיר קהילה ירוקה- www.hod-hasharon.muni.il © כל הזכויות שמורות
עיריית הוד השרון כתובת: רחוב יהושוע בן גמלא 28 הוד השרון, מיקוד 4532235 טלפון: 09-7759595 פקס: 09-7759560
עיריית הוד השרון כתובת: רחוב יהושוע בן גמלא 28 מיקוד 4532235 הוד השרון
טלפון: 09-7759595 פקס: 09-7759560
עיריית הוד השרון www.hodhasharon.co.il © כל הזכויות שמורות ©   web building   בניית אתרים   אינטרדיל
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל